12. 08. 2018

1.      Dzisiejsza składka w przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JP II
w Krakowie i Tarnowie.

2.      W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia:
- we wtorek                    - Św. Maksymiliana Marii Kolbego

- w piątek                       - Św. Jacka

3.      Serdecznie zapraszam w poniedziałek o godz. 20.oo na kolejne nabożeństwo fatimskie o przygotowanie którego proszę parafian z Rejonu II,
 a szczególnie panie:
Katarzynę Budzik, Krystynę Cierpich, Barbarę Maciuszek i Danutę Murawską.

4.      We środę wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Jest to święto obowiązujące w Kościele. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po Mszach św. do południa.

5.      W piątek wyrusza piesza pielgrzymka tarnowska na Jasną Górę. Pielgrzymów zdążających Matki Boskiej Częstochowskiej otaczajmy naszą modlitwą.

6.      Składka w przyszłą niedziele przeznaczona będzie na ubezpieczenie kościoła. Zapłaciłem 2150 zł.

7.      Bóg zapłać za ofiary składane na malowanie kościoła: pewna rodzina 200 zł.
Dotychczas zebraliśmy ofiary w kwocie 7100 zł.

8.      Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu PSO za sprzątanie kościoła
i ofiary na kwiaty,  a byli to: Stefania Wrona, Jan Zapała, Janina i Jerzy Bortlik, Aneta i Dariusz Kapeccy,
a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny z Rejonu PSO.

9.      Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna i do sanktuariów w Sokółce, Świętej Lipce, Olsztynie i Gietrzwałdzie w terminie 20 – 23 września, którą organizuje Parafia Katedralna w Tarnowie. Cena 830 zł.
Zapisy w kancelarii  lub zgłosić swój udział telefonicznie.