2  Niedziela  Zwykła

20. 01. 2019

1.      W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia:
- w poniedziałek           - Św. Agnieszki
- we czwartek                - Św. Franciszka Salezego
- w piątek                       - Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
- w sobotę                       - Śśw. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

2.      Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Bóg zapłać za bardzo miłą  atmosferę, życzliwe przyjęcie nas księży i ministrantów i za ofiary składane przy tej okazji. W waszej intencji zostaną odprawione Msze św. w przyszłą niedziele
o godz. 9.oo i 11.oo. Jeśli kogoś nie było, a ma takie życzenie to dzisiaj pojadę tam z kolędą – można zgłaszać w zakrystii.

3.      W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka.
W modlitwie polecajmy tych, którzy są nam tak bliscy i którym jesteśmy wdzięczni za dobre serce.

4.      W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy  osoby starsze na łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.
Msza św. wieczorna w przyszłą niedzielę nie będzie o godz. 18.oo, tylko
o godz. 15.oo a następnie spotkanie opłatkowe na plebanii ok. godz. 16.oo.

5.      Składam serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, a byli to:
Danuta i Wojciech Wrona, Karolina i Maciej Wrona, Aleksandra i Dariusz Murawski, a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny z Rejonu 2.

6.      Bóg zapłać za ofiary składane na malowanie kościoła:
parafianin z Białej 100, pewna osoba 100, 100, 200 i 200 zł., Dorota i Jacek Smoleń 400 zł., Jadwiga i Tomasz Burnat 300 zł.,  Państwo Krzos 300 zł., Agnieszka i Tadeusz Skrabot 300 zł., Krystyna i Bolesław Kania 500 zł.,
Jacek i Magdalena Ferek 100 zł., Stanisława i Kazimierz Augustyńscy 400 zł.,
Jan Pater 200 - 135 rodzin  złożyło  ofiary w kwocie 36.750 zł.
Składka na ogrzewanie kościoła wyniosła 3650, natomiast zapłaciłem rachunek na kwotę  5.067 zł.

7.       Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie śp. + Edwarda Rodaka. Zamówiono 24 Msze św. indywidualne i 5 od uczestników pogrzebu.
Jego dusze polećmy teraz miłosierdziu Bożemu „Wieczne odpoczywanie …”