18. 11. 2018

1.      W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie:
- we wtorek                   - Św. Rafała Kalinowskiego
- we środę                      - Ofiarowania NMP
- we czwartek                - Św. Cecylii
- w sobotę                      - Św. Elżbiety Węgierskiej

2.      W przyszłą  niedzielę, ostatnią w Roku Kościelnym czcimy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu nasz Męski Chór Parafialny obchodził będzie jubileusz 25–lecia istnienia.

3.      Bóg zapłać za ofiary składane na malowanie kościoła: Zofia Kowal 100 zł.,
- 77 rodzin  złożyło  ofiary w kwocie 23.450 zł.

4.      Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu 2 za sprzątanie kościoła
i ofiary na kwiaty,  a byli to: Emilia i Zofia Małochleb, Marta i Grzegorz Rzeźnik, Rodzina Mików, Stanisława i Bogusław Barnaś,
a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny z Rejonu 2

5.      Trwa Wizytacja Kanoniczna w naszym Dekanacie Tarnów-Południe.
Do naszej parafii ks. Biskup Andrzej Jeż przyjedzie 8 i 9 grudnia.  Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży 8 grudnia na Mszy św. o godz. 18.oo .

6.      Pragnę dzisiaj podziękować za organizację pracy i zaangażowanie przy wymianie zewnętrznych okien kościoła, chroniących witraże. Ramy wykonał – licząc tylko za materiał, pochodzący z naszej parafii Pan Jacek Gębala z Łęgu Tarnowskiego. Szczególnie dużo pracy włożyli Panowie: Marek Kogut, Jan Mondel, Tadeusz Minorczyk, Kazimierz Fojtar, Roman Kozaczok i Andrzej Szarek – wszystkim współpracującym składam serdeczne Bóg zapłać.

7.      Zapraszamy na spotkania:
- Katolickie Stow. Młodzieży             - dzisiaj po Mszy św. wieczornej
- Kandydaci do Sakr. Bierzm. kl. 8 i 3 Gimn. wraz z rodzicami
                                                                   – poniedziałek po Mszy św. wieczornej
- Ministranci                                         - czwartek po Mszy św. wieczornej
- Dziewczęca Służba Maryjna            - sobota o godz. 10.oo
- Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami - niedziela godz. 11.oo