Czym jest Akcja Katolicka

" Pragnę wezwać wszystkich kapłanów aby bez obaw przyjmowali w swoich parafiach Akcje Katolicką i jej działalność.
W niej bowiem będą mogli znaleźć nie tylko cenna i skuteczną pomoc, lecz także zrozumienie i przyjaźń, oraz bogactwo płynące z dzielenia się darami duchowymi każdego członka wspólnoty " Jan Paweł II

Czym jest Akcja Katolicka ?

Jest Stowarzyszeniem Katolików świeckich , świadomych swej współodpowiedzialności za rozwój Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią kościelną.
Celem Akcji Katolickiej jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej oraz organizowanie bezpośredniej współpracy Katolików świeckich z hierarchią kościelną w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła. Cele te realizują m.in poprzez pogłębianie życia religijnego , moralnego , intelektualnego i kulturowego , zajmowanie stanowiska w sprawach publicznych Kościoła, a zwłaszcza reagowanie na zagrożenia wiary i moralności chrześcijańskiej.

Działalność w Parafii

Z inicjatywy Parafialnej Rady Duszpasterskiej pierwsze spotkanie informacyjne odbyło się w 1996r .
W 1998r ks. Biskup Tarnowski Wiktor Skworc erygował dekretem
" Oddział Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej " w Tarnowie - Klikowej
Prezesem został p. K Augustyński

Od 2001r w skład zarządu przedstawia się następująco:
  1. Kobos Maria - prezes
  2. Kozioł Urszula - v-ce prezes
  3. Kowalik Anna - v-ce prezes
  4. Kobos Anna - skarbnik
Cele Akcji Katolickiej :

• uzgodnienie wspólne z ks. proboszczem działań koniecznych dla wspólnoty parafialnej i środowiska
  • rozpoznawanie i realizowanie zadań zgodnie z bieżącym rokiem liturgicznym , programem duszpasterskim
  • działanie na rzecz kształtowania i propagowanie kultury religijnej osób wierzących
  • formacja osobista i wspólnotowa , modlitwa, wykłady itp
Jeśli pragniesz:

• wziąć odpowiedzialność za rozwój Kościoła  we współpracy z hierarchią
  • umocnić wiarę, zbliżyć sie do Chrystusa, uświęcić swe życie
  • pogłębiać wieź z parafią przez bezinteresowną służbę swoimi talentami  i doświadczeniem
Możesz to osiągnąć w Akcji Katolickiej

Spotkanie opłatkowe
========================

W dniu 21.01.2018 r. członkowie Akcji Katolickiej przygotowali spotkanie opłatkowe dla ludzi starszych i samotnych z naszej parafii.
       Przygotowania rozpoczęły się już w sobotę. Salę należało odpowiednio przygotować: nakrycia, przepiękne dekoracje, kolorowe świecidełka, baloniki i inne ozdoby choinkowe.
       W niedzielę od godz. 14.oo przywożono ciasta, napoje i słodycze.
O godz. 15.oo wieczorna Msza św. przeniesiona z godz. 18.oo specjalnie na tę okoliczność, a po niej zbieraliśmy się już na Sali. Do dyspozycji były 3 samochody, którymi przywożono i odwożono samotnych parafian.
       Spotkanie rozpoczęło się stosownym wprowadzeniem Pani Prezes Marii Kobos, obrzędy Wigilii, a następnie życzenia, które do wszystkich skierował Ks. Proboszcz. Uczestnicy śpiewali kolędy i pastorałki, dzielili się wspomnieniami. Całą uroczystość uświetnili nam Panowie z Chóru Parafialnego i Zespół Wokalno-Instrumentalny Pana Marka Pecki.
       Kolędowanie trwało do późnych godzin wieczornych. Tradycyjnie nie skończyło się na śpiewie kolęd – śpiewano znane piosenki z młodych lat i przyśpiewki. Było wesoło, przyjemnie i bardzo sympatycznie.
       Akcja Katolicka składa serdeczne Bóg zapłać przybyłym gościom, Chórowi Parafialnemu i Zespołowi Pana Pecki za wspólne kolędowanie. Bóg zapłać.

DSCF5093DSCF5097DSCF5099DSCF5107DSCF5092DSCF5100